رییس دانشگاه صنعتی قم از راه‌اندازی رشته مهندسی صنعت کفش در دانشگاه صنعتی این استان خبر داد.

رضایی نور، رییس دانشگاه صنعتی قم در گفتگو با خبرنگار استان‌ها خبرگزاری دانشجو در حاشیه آخرین روز از هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش قم گفت: با انجمن کفش ایران و مهندس شعبان زاده ارتباط نزدیک داریم و وی با جدیت دنبال می‌کنند تا ارتباط نزدیکی بین دانشگاه و صنعت به ویژه صنعت کفش راه بیفتد.

وی با بیان اینکه با توجه به مزیت‌های رقابتی که کشور و استان قم در صنعت کفش دارند به دنبال راه اندازی رشته مهندسی کفش هستیم، تا بتوانیم از این طریق یک رشته مهندسی کفش را در دانشگاه دنبال کنیم حتی صحبت شده تا این رشته از سوی کارآموزان و دانشجویان به صورت بورسیه تحصیلی دنبال شود.

رییس دانشگاه صنعتی قم تاکید کرد: کارگاه و آزمایشگاه‌هایی که لازم است تهیه شده و در حال گذراندن مراحل این امر با وزارت علوم هستیم، اخبار را دنبال می‌کردم صنعتگران کفش به خوبی با مقوله تکنولوژی و فناوری همراه شده اند.

رضایی نور گفت: یکی از شرکت یک اپلیکیشنی در راستای عرضه و توزیع محصولات بین واحد‌های مختلف تولید کننده و خرده فروش را دیدیم که از ابتکار عمل‌های انجمن کفش بوده و ما ارتبلط نزدیک و خوبی داریم.

رییس دانشگاه صنعتی قم بیان کرد: صنعت به صورت سنتی کار خود را دنبال می‌کند هرچند به ابزار‌های فناوری مجهز هست و وقتی این صنایع با محیط دانشگاه عجین شوند و به صورت آکادمیک در دوره‌ها با هم هماهنگ شوند کار با مدیریت و برنامه ریزی بهتری جلو می‌رود.

رضایی نور، رییس دانشگاه صنعتی قم در پایان گفت: هم دانشگاه از تجربیات صنعت یاد می‌گیرد و هم صنعت می‌تواند نکات و آموزه‌های دانشگاه را داشته باشد و تلفیق این دو نهاد مقدس می‌تواند نتایج مثبتی و مفیدی را به بار آورد.

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید