جواد شعبان‌زاده رئیس انجمن کفش ماشینی استان قم و رئیس ستاد برگزاری ششمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کفش، صندل و صنایع وابسته استان قم در نشست خبری که در ۲۱ آبان ماه در ساختمان بازرگانی استان قم برگزار گردید در حضور اصحاب رسانه گفت: انجمن کفش ماشینی استان قم حدود ۲۵ سال پیش تشکیل شده است.
در حقیقت پدران و پیشکسوتان ما در این صنعت انجمن را تاسیس کرده‌اند. از دو دوره قبل و از ۸ سال پیش تصمیم بر این شد که جوان‌گرایی در انجمن صورت گیرد و پیشکسوتان اجازه ورود ما را به انجمن دادند و هم اکنون این سومین دوره حضور من در انجمن است.
جواد شعبان‌زاده در ادامه افزود: اگر ما ادعا داریم که صنعت کفش نخستین صنعت اشتغالزا در صنعت کشور است، باید آن را به خوبی ریل‌گذاری کنیم. ما در زمینه جذب نیروی انسانی نیاز داریم تا نیروی علمی پروش دهیم و در انجمن برنامه‌ریزی‌های لازم را برای شروع این کار انجام داده‌ایم. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا ۵ سال آینده هر کارخانه‌ای نیروهای تحصیل‌ کرده در این حوزه را در کارخانه داشته باشد. سرمایه هر کارخانه‌ای باید نیروی‌های آموزش‌دیده و تکنسین همین صنعت باشد. از این‌رو مشتاقیم که با همکاری دیگر استان‌ها از جمله تبریز و تهران این کار را آغاز کنیم و دبیری این کار را نیز برعهده می‌گیریم. در این راستا حاضریم که جلسه‌های منظم و فارغ از رویکردهای اداری و تشریفاتی و به‌ صورت عملیاتی را به پیش ببریم. ریل‌گذاری و تقسیم کار مناسب انجام بدهیم و با افتخار از صنعت کفش ایران صحبت کنیم.
رئیس انجمن کفش ماشینی استان قم در پاسخ به این پرسش که رابطه انجمن با دولت و نهادهای دولتی چگونه است و برنامه شما برای ارتباط با دولت چیست، گفت: صنعت کفش استان، جزو صنعت نخست و اشتغالزا در قم به‌شمار می‌رود. ارتباط ما با دولت بسیار خوب بوده است. در ۴ ماه گذشته، ماهی یک بار با دست‌اندرکاران دولتی جلسه داشته‌ایم. سفر رئیس‌جمهور به استان قم با محوریت اقتصاد بوده است. استان قم سه صنعت شاخص ساز کفش، فرش و مبلمان را دارد.
وی افزود :صنعت کفش ایران، نیاز به لیدر و رهبر دارد. باید از رهبران و مربی‌های خارجی استفاده کنیم. کالای ایرانی نباید به خودروی ایرانی تبدیل شود. نکته ظریفی در سخنان مقام معظم رهبری در روز کارگر مشهود بود، ایشان به واردات اشاره کرده و گفتند، تولید تنها خودرو نیست، بلکه در کشور کفش و پوشاک نیز وجود دارد.
شعبان‌زاده افزود: در سازمان‌های کوچک، نخستین صنعت اشتغالزا کفش و دوم پوشاک است. باید کفش را دست کم نگیریم، کفش واقعا قلب دوم است. صنعتگران کفش کشور هر یک برای خود صاحب برند و اعتبار شده‌اند، از این‌رو اگر به هر برند خارجی پیشنهاد بدهند، آنها آماده سرمایه‌گذاری در ایران هستند. باید با برندهای مطرح دنیا جذب سرمایه‌گذار کنیم و این دغدغه ماست.
در ادامه جلسه سلیمانی دبیر نشست خبری انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم خبر داد که نمایشگاه کفش استان قم در بهمن ماه برای بازرگانان و تجار محترم برگزار و از کشورهای همسایه برای شرکت در این نمایشگاه دعوت به عمل آورده شده است.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید