به گزارش روابط عمومی انجمن کفش قم روز پنجشنبه اکبر ابدالی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم با حضور در دفتر انجمن کفش قم بیان داشت: صنعت کفش به طور ویژه از سوی دولت حمایت می‌شود. صنعت کفش جدا از موضوع اشتغال‌زایی، از صنایعی است که بیشترین عمق تولید داخلی را دارد و تولید مواد اولیه داخلی این صنعت به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: صنعت کفش یکی از صنایع پاک است که فاقد بسیاری از آلایندگی‌های صنایع دیگر است و کاملاً بومی این استان و جزو مزیت‌های اقتصادی مهم آن است.
ابدالی گفت: با توجه به اشتغال‌زایی دولت با نگاهی ویژه از توسعه صنعت کفش و صنایع مرتبط حمایت می‌کند.


در این دیدار شعبان زاده رئیس انجمن کفش قم با تشریح جایگاه و وضعیت صنعت کفش استان برخی از فعالیت های این انجمن در راستای مردمی سازی اقتصاد را بیان و در ادرامه خاطر نشان کرد: صنعت کفش یکی از صنایعی است که بیشترین اشتغالزایی به خصوص در حوزه اشتغال خانگی را در بین صنایع استان قم دارد و استان قم به عنوان ترمینال صادراتی صنعت کفش کشور شناخته میشود.شعبان زاده با اشاره به مزایای گسترش صنعت کفش ماشینی در قم با توجه به زیست‌بوم آن، گفت: صنعت کفش در این استان، صنعتی پیشرو، پاک، کم‌آب‌بر و اشتغالزا به‌شمار می‌آید و به خصوص در حوزه مشاغل خانگی می‌تواند عامل ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد باشد.
وی گفت: کفش ماشینی از جمله خوشه‌های صنعتی موفق در قم است و فعالان این حوزه با استفاده از ظرفیت‌های قابل‌ توجه استان در صنعت کفش، محصولات تولیدی خود را به بازارهای داخلی و بین‌المللی صادر می‌کنند.
در قم حدود ۳۰۰ واحد تولیدی در صنعت کفش فعال است، همچنین این صنعت در استان حدود ۱۰ هزار شغل مستقیم و ۲۵ هزار شغل غیرمستقیم به وجود آورده است.
شعبان زاده در پایان افزود: لازم به ذکر است سال گذشته نیز با پیگیری های این انجمن و حمایت سازمان صمت متاسفانه سازمان محیط زیست علی رغم برگزاری ۵ جلسه در کارگروه ها ستاد تسهیل و شورای گفتگو و.. همچنین دستور استاندار محترم در ستاد تسهیل و قول مدیرکل محترم محیط زیست در صحن ستاد تسهیل و قول معاون ایشان در جلسه سازمان صمت مبنی بر تمدید ۲ ساله پروانه های واحدهای تولیدی، تمدید ها را به صورت ۶ ماهه تایید نموده است.
امیدواریم درراستای شعار سال که توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان « جهش تولید با مشارکت مردمی» نام گذاری شده اینگونه موانع از پیش روی تولید کنندگان و افسران این جنگ اقتصادی برداشته شود.

وی ضمن اشاره به نقش مردمی سازی رمز تحقق تمدن نوین اسلامی خاطر نشان کرد: صنعت کفش می‌تواند به عنوان یک الگوی نمونه مردمی سازی برای دیگر صنایع تبدیل شود.
شعبان زاده یاد آور شد: صنعت کفش به عنوان یکی از صنایع پیشرو و شاخص استان در تامین زنجیره ارزش تولید گام‌های مثبتی برداشته است.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید