به گزارش روابط عمومی انجمن کفش قم در نشست صمیمانه ای که میان هیات تجاری و اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی کشور نیجریه با مسئولین انجمن کفش قم برگزار شد به مباحثی پیرامون صادرات محصولات تولیدی استان قم به کشور نیجریه پرداخته شد.
شعبان زاده رئیس انجمن کفش قم پس از عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به تجار کشور نیجریه ضمن تشریح صنعت کفش ایران خاطر نشان کرد: که استان قم قطب تولید کفش ماشینی یا به اصطلاحی کفش هایی که بهای تمام شده آنها مزیت صادراتی دارند میباشد.
استان قم ۷۰ درصد صادرات کفش ایران را به خود اختصاص داده است و جدای از بحث کفش، استان قم به دلیل مرکزیت در ایران، پایتخت بسیاری از صنایع اعم از مبلمان ، صنایع شمیایی، صنایع چاپ و بسته بندی ، صنایع غذایی ، صنعت ساختمان و… قرار گرفته است و استان قم جایگاه نهم را در بین استانهای صنعتی ایران دارد.
رئیس کمیسیون صادرات کفش ایران افزود: در استان قم ۷ شهرک صنعتی وجود دارد که حدود ۲۰۰۰ واحد تولیدی در این شهرک فعال میباشد که از این تعداد نزدیک به ۴۰۰ واحد تولیدی کفش و صنایع مرتبط با کفش به تولید انواع کفش و پایپوش اختصاص پیدا میکند و از این جهت استان قم پایتخت صادرات کفش کشور نیز میباشد.
در استان قم صندل و کفش هایی تولید میشود که مزیت صادراتی دارند که در گروه های سنی متفاوتی از قبیل مردانه، زنانه و بچگانه در قالب صندل های طبی، دمپایی، کفش ها و کتونی های ورزشی تولید میشود.
شعبان زاده افزود در سالهای گذشته هدف بازار صادراتی ایران کشورهای همسایه بود که جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ میلیون نفر را تشکیل میدادند اما در حال حاضر که تمرکز ما بر روی کشورهای آفریقایی میباشد.
وی در پایان اشاره کردند که ما در استان قم بستر تولید و تامین انواع پایپوش مورد نیاز کشور نیجریه را فراهم کرده ایم و آماده هرگونه همکاری مشترک تجاری میباشیم.

حاج ابراهیم تاجر و عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی کشور نیجریه در این جلسه از انجمن کفش قم بابت دعوت و پذیرایی تشکر کردند و بیان داشت که تیم ما قبل از سفر به مدت ۶ ماه نیاز های کشور نیجریه را بررسی کرده است و از آنجا که کشورهای چین و ترکیه بازار آفریقا را در دست گرفته اند، هدف ما این هست که تعاملات تجاری خودمان را با کشوری اسلامی مثل ایران که قدرت خوبی دارد پیش ببریم.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی نیجریه در ادامه گفت: ما معتقد هستیم که معاملاتی که با همکاری انجمن صورت بگیرد مداومت خواهد داشت و به نتایج خوبی دست خواهیم یافت.

وی در پایان گفت بنده بعنوان یک مقام دولتی و عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی کشور نیجریه این نوید را به شما خواهم داد که ما آمادگی کامل در جهت ایجاد تعاملات تجاری با کشور ایران را خواهیم داشت.
لازم به ذکر است پس از برگزاری نمایشگاه بین المللی قم شوز و دعوت گسترده از تجار کشورهای خارجی ارتباطات خوبی بین تولید کنندگان ایرانی و تجار کشورهای آفریقایی برقرار شده است.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید