ششمین دوره نمایشگاه توانمندیهای صادراتی ایران در حالی اردیبهشت ماه امسال برگزار شد که فعالان صنعت چرم و کفش کشور نیز در آن حضور داشتند. اگرچه برخی از اهالی این صنعت نسبت به عدم اطلاع رسانی صحیح در خصوص این رویداد بین المللی گلایه مند بودند با این وجود افراد حاضر در نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ اظهار رضایتمندی داشتند و معتقد بودند تجارت بین المللی از تولیدات ایران به طور قابل توجهی استقبال کرده اند.
جواد شعبان زاده از فعالان صنعت در این خصوص در گفت و گو با اخبار صنعت گفت: با توجه به اینکه به گفته مجریان نمایشگاه ۲۵۰۰ نفر از تجار خارجی از ۱۰۰ کشور در نمایشگاه ایران اکسپو حضور پررنگ داشتند و از توانمندی های صنعت کفش کشور بازدید کردند، میتوان گفت نمایشگاه بسیار خوبی بود. به خصوص اینکه با توجه به قابلیتهای صنعت چرم و کفش کشور بایستی توانمندیهای این صنعت به تجار دیگر کشورها معرفی شود.

تعجب تجار خارجی از تولیدات صنعت ایران
شعبان زاده افزود: یکی از نکات قابل تامل در رویداد نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ این بود که تجار خارجی هنگام بازدید از تولیدات صنعت اولین سوالی که می پرسیدند. این بود که آیا اینها تولیدات ایران است؟! این مساله از یک سو جای غرور و خوشحالی دارد و از سوی دیگر جای افسوس دارد که نشان میدهد ما روی برند کفش ایران چندان خوب کار نکرده ایم.
این فعال صنعت چرم و کفش همچنین گفت با توجه به روند رو به رشدی که داریم ظرفیتها و پتانسیلهای رو به رشد بسیاری را در افق چشم انداز صنعت می بینیم مشروط بر اینکه دولت حمایت کند.

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید