به گزارش روابط عمومی انجمن کفش قم در نشستی که با فعالان اقتصادی استان قم با قائم مقام وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در اتاق بازرگانی قم برگزار شد به دغدغه‌های نخبگان اقتصادی در حوزه‌های مختلف پرداخته شد.
رئیس انجمن کفش استان قم در این نشست اظهار داشت: استان قم با داشتن حدود ۴۰۰ واحد تولیدی کفش ماشینی و دستی، قطب تولید کفش و ترمینال صادراتی کفش کشور است و ۷۰ درصد صادرات کفش ایران در قم انجام می‌شود. جواد شعبان‌زاده با بیان اینکه صنعت کفش جزء پنج صنعت اشتغال زای جهان است، گفت: متاسفانه در سه ماه گذشته رشد شدید قاچاق کفش کشور را داریم و گویا قاچاق کفش به کشور آزاد شده است.
تهرانی مسئول امور بازرگانی شرکت پتروشیمی شازند نیز در این جلسه گفت: از بهمن ماه سال گذشته هفت هزار تن کالای ما در مبادی ورودی مانده است که درخواست آزادسازی آن را داریم.

رئیس اتاق بازرگانی قم در نشست با قائم‌مقام وزیر صمت گفت: اگر رویه تاخیر در ثبت سفارشات و تخصیص ارز به همین روال پیش برود و مشکلات برطرف نشود، تولیدکنندگان در نیمه دوم سال جاری به شدت آسیب خواهند دید

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی قم گفت: هدف وزارتخانه صمت حمایت از تولیدکننده است و اگر تولید بیش از نیاز کشور باشد حمایت از صادرات و اگر هم تولید داخل پاسخگو نباشد حمایت از واردات است.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید