معاون ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های مغفول مانده صنعت کفش کشور، گفت: از بازار ۳۸۰ میلیارد دلاری صنعت کفش در دنیا، سهم صنعت کفش ایران سه میلیارد دلار است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمد موسوی در حاشیه مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش قم، با اشاره به فعالیت بیش از ۳۳۰ صنعتگر دارای پروانه بهره‌برداری و ۱۰ هزار واحد صنفی صنعت کفش، گفت: طی سال گذشته ۸۳ میلیون دلار کفش از ایران به کشورهای دیگر صادر شده است.
موسوی با اشاره به صادرات ۶۳ میلیون دلاری صنعت کفش طی ۹ ماه امسال، اضافه کرد: در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی قم بیش از هزار تاجر و فعال صنعت کفش از کشورهای مختلف دعوت شدند.
معاون ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح وزارت صنعت در پیاده‌سازی کریدور سبز صادراتی، یادآور شد: دولت سیزدهم با تعاملات بین‌المللی و حضور پررنگ در معاهدات بین‌المللی مانند بریکس، شانگهای و اوراسیا زمینه مناسب صادرات به وجود آورده و در این شرایط تولیدکنندگان باید در مسیر افزایش تولید، کیفیت و برندسازی تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد: بازار اوراسیا سالانه بیش از ۳۷۰ میلیارد دلار واردات دارد که صنعت کفش ایران می‌تواند سهم خوبی از این ظرفیت داشته باشد.
موسوی گفت: در قالب طرح کریدور سبز صادراتی، مشکلات عمده تولیدکنندگان مانند تامین مواد اولیه، ارز و غیره برطرف خواهد شد تا صادرکنندگان دچار معطلی نشوند.
معاون ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع خرد و خانگی در صنعت کفش، تصریح کرد: پیوند زنجیره تولید تا صادرات، شاه کلید رونق صنعت کفش ایران و ورود به بازارهای جهانی است.
وی همچنین گفت: استان قم جایگاه ویژه‌ای در صنعت و به خصوص صنعت کفش دارد به نحوی که هم اینک در واحدهای تولیدی این استان با کمبود کارگر روبه رو هستیم.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید